FastFiber
Menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen Menu

Berichten - Ceta

#1
Probeer het volgende eens.

Erase;
All;
Remove;
Crossing;
Rechtsboven --> linksonder.;

Voor mij werkt dit altijd om onzichtbare elementen te verwijderen.
#2
Beste HofCad,

Op dit moment moet je een visibility current maken en vervolgens kan je daar elementen aan toevoegen. Als je meerdere visibilities hebt waarin deze elementen zichtbaar moeten zijn, moet je dat een paar keer herhalen. Ik zou graag een routine maken waarbij ik een aantal elementen selecteer en waarna ik deze aan diverse visibilities kan toevoegen. Als ik de namen van de visibilities kan opvragen kan ik die in de routine stoppen (zie bericht 1).

groeten, Fred
#3
Autolisp / Visibility state / Allowed value
vr 23 05 2014, 15:34:06
Beste forumgebruikers,
Weet iemand hoe de ik de "allowed visibilitys" kan verkrijgen terwijl ik in blockeditor zit ?
Er zijn verschillende routines te vinden waarbij je een dynamic block selecteert en vervolgens de gegevens kunt uitlezen.
Deze werken echter niet in blockeditor, omdat ik dan het dynamic block niet kan selecteren.
Hieronder staat wat ik tot nu toe heb. De naam van de Visibilityparameter wordt hiermee gevonden. Het lijkt mij dat de "allowed values" daar in de buurt moeten staan.
groeten, Fred


(DEFUN C:test ()
(vl-load-com)
(setq en (entnext))
  (while en
    (setq eo (vlax-ename->vla-object en))
   (if
   (= (vla-get-ObjectName eo) "AcDbBlockVisibilityParameterEntity")
   (progn
                    (setq naam (vlax-get-property (vlax-ename->vla-object en) "VisibilityName"))

                         ;??????????????????

   ));progn-if
  (setq en (entnext en))
);while


  (princ)
);defun
#4
Ik kon het niet laten om AutoCad2009 op mijn systeem te zetten.
De routine werkt geweldig. In één van de linkjes op de site vond ik de bijgevoegde pdf met instructies.
Wanneer je de visibility aanmaakt in 2009 kun je deze gewoon gebruiken in 2010-2014.
gr. Fred
#6
Ik heb eindelijk de tijd gevonden om dit programma te testen. Aan de hand van de internetpagina van PeterLink.ru kom ik er niet uit.
Als ik de lisp laad in mijn dynamic block, kan ik het commando "Visibility_add" niet direct opstarten.
Wanneer ik de lisp aanpas door "(defun visibility_add"  te wijzigen in  "(defun C:visibility_add " kan dit wel, maar dit geeft een foutmelding  "error: bad DXF group: (360)".
Ik kan wel direct "HIDEOBJ" opstarten. Het is mij echter een raadsel wat dit doet voor mijn visibilitystate.

Ik doe vast iets verkeerd. Heeft iemand een oplossing?

Alvast bedankt, Fred
#7
Ik denk dat ik iets te snel geoordeeld heb.
Ik zal er deze week eens in duiken. Bedankt voor de tip.
gr. Fred
#8
Ik vrees het ook.
Bedankt voor het meedenken.
gr. Fred
#9
Beste Bart,
Ik heb mijn maatvoering in jouw tekening gezet. De ene keer gaat het wel goed en de andere niet. Volgens mij ligt het niet aan een variabele instelling.
Zodra de maatvoering een bepaalde rotatie passeert dan verandert de positie van het einde van de maatlijn. Als je de linker grip van de maat [1115] oppakt en naar links verplaats dan verspringt het einde van de maatlijn naar de juiste positie.
Gr. Fred
#10
Beste Bart,
Nee, ik heb hem niet verplaatst.
Zou je jouw dwg willen uploaden, dan kan ik daar de instellingen uit overnemen.
Alvast bedankt, Fred
#11
AutoCAD probleem / Re: Xref - layers
do 20 02 2014, 15:09:34
Deze laagnamen kun je niet verwijderen, omdat ze uniek zijn voor de xref. Pas als je de xref gaat binden [insert], dan komen de laagnamen te vervallen.
gr. Fred
#12
Ik heb hier ook naar gezocht, maar volgens mij kan je maar 1 visibilty state in een dynamic block zetten.
gr. Fred
#13
Beste forumgebruikers,
Ik wil een gebogen wand maatvoeren met dimarc (zie bijgevoegde pdf). In figuur A staat wat dimarc doet. Hier wordt de maat goed weergegeven, maar de uiteinden van de maatlijn zijn te kort. Ik zou het willen hebben zoals figuur B aangeeft. Hier wordt de maatlijn langer naar mate de maatvoeringslijn verder van de wand af staat.
Weet iemand of dit mogelijk is binnen Autocad.
Groeten, Fred
#14
1e ....  dat kan kloppen, maar binnen het dynamic block lukt het updaten al niet (buiten het block is de volgende stap).

2e ....  ook een aangepaste dimstyle geeft volgens mij altijd een positieve maat en weet dus niet of er +P of -P als suffix moet komen.
#15
Om de ObjectIds te verkrijgen heb ik eerst een field -> object -> content aangemaakt. Deze objectIds heb ik gekopieerd in de diesel.

Wanneer in de bijgevoegde dwg de parameter naar links wordt verplaats (voorbij zijn eigen 0-punt) en een regen wordt uitgevoerd,
dan wordt de waarde van de peilmaat negatief. Wanneer vervolgens de diesel handmatig wordt geupdate zal je zien dat er "-P" verschijnt.
Dus volgens mij zijn de ObjectIds goed.

Fred