FastFiber

copieren lijn in andere tekening (opgelost)

Gestart door M. Huizinga, wo 28 01 2015, 15:30:15

Vorige topic - Volgende topic

M. Huizinga

goedemiddag,

Als ik uit mijn tekening een lijn copyeer en die in een schone tekening plak, komen er meerdere lagen mee die ik er niet in wil hebben.
Ik kan deze lagen niet normaal verwijderen omdat ze gekoppeld zijn aan blocks (die ik niet gebruik, laat staan dat ik weet wat voor blocks het zijn) en die vind ik dan terug bij de purge commando (cannot purge, blocks). Als ik het commando laydel gebruik zegt hij "all objects on this layer will be deleted, and referenced blocks will be redefined"

Oke, nu ben ik dus wel de lijn kwijt maar niet al die blocks die er aanvast zaten. Ik hoop dat ik het zo duidelijk heb uitgelegd maar hoe krijg ik nu die blocks wel weg?


hulpje

Is het niet handiger, om een nieuwe lijn te tekenen, die op de juiste laag te zetten en dan de nieuwe lijn te kopiëren?
HELAAS BESTAAT CADToppers.com niet meer
ACP-er (AutoDesk Certified Professional)

M. Huizinga

Het is een beheer tekening, hierin staan alle riool inlaten, aansluitingen, putten etc. in. het is dus bedoeld om de lijnen te kopiëren in een nieuwe tekening.

Reimer

Het lijkt er toch op dat je meer kopieert dan alleen een lijn. Is de lijn niet een block?

Reimer

M. Huizinga

Tja helaas neemt hij meer mee dan alleen de lijn. Maar als ik in de beheer tekening gewoon een polylijn teken, en die kopieer naar een nieuwe heb ik weer het zelfde verhaal als in mijn vraag.

EddyBeerke

#5
Misschien is het een oplossing om de beheertekening als xref in je tekening te laden.
Dan kun je met NCOPY de lijnen in je tekening kopieren.
Civil3d 2026, Blender 4.x gebruiker
Gebruiker sinds AutoCAD R12

http://eddylucas.c1.biz/
https://www.google.com/maps/contrib/109381066561676463628/photos/

roy_043

Is er sprake (geweest) van DGN import?
Gebruik je een bepaalde applicatie?

bart

Probeer eens explode op de gekopieerde lijn.
(Indien dit werkt is het dus geen lijn maar een block)
Domme vragen bestaan niet.
Domme antwoorden wel.

m.vr. groet Bart

hulpje

Wat je ook kunt doen, is dat je alle aanwezige lagen laat weergeven in een renvooi, waarvandaan je dan lijnen kunt kopiëren naar andere tekeningen.

Hier vindt je een goed tooltje daarvoor.

http://www.cadtoppers.com/index.php?topic=309.0
HELAAS BESTAAT CADToppers.com niet meer
ACP-er (AutoDesk Certified Professional)

Ceta

Probeer het volgende eens.

Erase;
All;
Remove;
Crossing;
Rechtsboven --> linksonder.;

Voor mij werkt dit altijd om onzichtbare elementen te verwijderen.

M. Huizinga

Hey mensen,

Allemaal bedankt voor alle opties. De optie met ncopy werkt wel. Hierbij krijg ik niet al die extra dingen erbij.
Hiermee ben ik al wel een heel eind geholpen. Ik zal zo de hele tekening copieren en opnieuw opslaan.
Iedereen bedankt.

yoin