yoin

Vader_juul

Hoi allemaal,

Ik heb een helehoop plannen van externen aangekregen en moet deze allemaal 1x afdrukken.
Bestaat er een manier op dit snel te doen, dus om eenvoudig onze plotter (ocĂ©) aan te duiden en de plannen te laten afdrukken? Ik kan een beetje met sheetset manager werken, maar ben er geen held in. Lukt me enkel bij mijn eigen plannen, waar ik bij de page setup  in de layout alles al goed ehb gezet.

ik heb een vermoeden dat dit allemaal wel op een snellere manier moet lukken, maar heb geen idee hoe!

alvast bedankt
J.*

hulpje

Ik denk dat je eens moet gaan stoeien met het PUBLISH commando.

Richard
HELAAS BESTAAT CADToppers.com niet meer
ACP-er (AutoDesk Certified Professional)

jo-king


Juul,

Hopelijk zijn alle af-te-plotten-plannen gemaakt met een Layout (PAPERSPACE) en niet gewoon een WINDOW-pick in modelspace.

open een lege tekening, en ga naar je layout.
rechtermuisklik op de layoutnaam & klik PAGESETUPMANAGER
maak een nieuwe pagesetup aan (NEW) en geef hem een naam (bv OCE_PLOT_EXTERN)
configureer je instellingen zoals je 1 plot zou doen, rekening houdende met afwijkingen.
(ik verkies voor onbekende plannen toch te werken met "plot EXTENDS", "CENTER the plot" scale 1:1; plotstyle zo neutraal mogelijk...)

klik OK & Close.
nu heb je een NAMED PAGESETUP aangemaakt, dewelke je wil gebruiken op alle plots.
save deze lege tekening bv als een DWT (template) om te plotten. (ikzelf gebruik NPS.DWT vol met eigen gemaakte named-pagesetups, telkens voor andere printers / instellingen / schalen)


maak nu een sheetset aan van je externe plannen, waardoor je alle layout netjes onder elkaar krijgt.
selecteer ze allemaal, en rechtermuisklik erop

-> PUBLISH -> PUBLISH DIALOGUEBOX

duid hier opnieuw alle layouts aan (sheets) & klik op IMPORT  bij PAGESETUP
browse naar je DWT bestand & importeer je net-gemaakte-pagesetup
normaal moet autocad nu ALLE layouts uitplotten met je vooraf-ingestelde pagesetup.

veel succes; je kan hier ontzettend veel tijd met winnen, of ongelofelijk veel tijd& papier met verspelen. :)
the beauty of CAD :)
CAD/BIM consultant
Autodesk Reseller
Revit Certified professional