yoin

Ben Quanjer

Bij het aanklikken van een browsericoon in AutoCAD (2006), bv in Xref, assign / in Insert, browse duurt het ongeveer 1 á 2 minuten voordat je in de browserdialoogbox komt.
Dit is alleen maar de eerste keer in een AutoCAD-sessie maar het is zeer irritant. Sommige mensen denken dat AutoCAD hangt.
Als je dan in de logboeken gaat kijken staat daar:
Beginmelding: "AutoDesk Licensing Service-service heeft nu de status Wordt uitgevoerd."
Na 1 minuut:
Eindmelding:  "AutoDesk Licensing Service-service heeft nu de status Beëindigd." en daartussen kan je niets doen, de processor staat op 0%.
Waarom duurt dit zo lang, de gebruikers hebben internet.
Bij het opstarten van AutoCAD heeft AutoCAD binnen een paar seconden een licentie.
We hebben op één pc allerlei testen uitgevoerd om dingen uit te sluiten, gebruiker lokaal in hoofdgebruikers.
Virusscanner (Norman) totaal gedeïnstalleerd, Internetexplorer (6), de vink bij  "Controleren of de uitgever een certificaat heeft ingetrokken" uitgezet.
Bij voorbaat bedankt voor het meedenken.
Ben Quanjer
Ben Quanjer

Joop

Ik denk dat dit geen probleem is met internet maar met intranet.
Een andere mogelijkheid is dat het zoekpad in AutoCAD te groot is en/of de betreffende DCL in een overvolle directory staat.
Bovenaan in je zoekpad (tools>>options>>files>>support files search path) moet de verwijzing naar jew support direktory staan, zowel de netversie als de lokale versie.
Een gelovig volger van
"de Sacrale Kunst van Luiheid",
zijn leider "Lisp" en acoliet "Script".

Ben Quanjer

Joop,
Bedankt voor je reactie, het is inderdaad zo dat wij sinds kort een nieuwe versie van het intranet hebben draaien.
Voor wat betreft het searchpath, wij hebben een 3-tal applicaties draaien waarbij bij 2 het searchpath door de applicatie wordt bepaald, DeltaPi en StabiCAD.
Voor de derde die op dit moment gebruikt wordt, wordt het searchpath door een supportmap op het netwerk aangevoerd. Hierin staan de 2 files die het opstarten van AutoCAD bepalen, vroeger de acad.lsp. En ze heben alle drie last van de vertraging.
Ben Quanjer
Ben Quanjer

FastFiber