Als we een tekening importeren staan er maten op aangeduid, als we zelf maten bijzetten of controleren geeft dit een andere waarde. Hoe en waar kunnen we dit instellen zodat de maten gelijk zijn.
Dan zijn (hoogstwaarschijnlijk) de aanwezige maten manueel overschreven, dat kan je zien in de properties van die maten. Wijken ze veel af? Importeer je op schaal 1:1?
Op de import tekening staat een maataanduiding van 1300 als we er zelf een linear dimension onder zetten geeft deze maat 17.3333 aan.
vroeger in ons oude designcad prog zetten we dat recht met units ..
Is de tekening schaal 1:1 getekend?
We zien in de tekening vermeld 1:75 waar kunnen we het aanpassen?
Maar is alles op schaal 1:1 getekend? Dus 1 autocad unit is 1mm bijv.?
dat denk ik wel, dus we zouden ergens dit moeten kunnen wijzigen 1 autocad unit = 75 ( bijvoorbeeld)
Kan je de tekening hier posten? Als ik de tekening zelf kan bekijken kan ik (misschien) beter bepalen wat het probleem is.
in bijlage het plan
De tekening is op verschillende schalen getekend.
Best verschaal je de tekening naar 1:1 en je stelt je afdruk samen in paperspace (mijn voorkeur), of je verschaalt de bematingen in de properties van de maataanduidingen (zie afbeelding voor een voorbeeld ingeval schaal 1:75).
Dit is geen autocad tekening
ik weet niet wat je er mee moet maar erg veel staat er niet op
ik zou hem opnieuw tekenen
Als je de tekeningen opschaald naar 1:1 is hij niet 100% zuiver er zitten afrondingsfouten in
Citaat van: bart op vr 28 05 2021, 11:24:43
Dit is geen autocad tekening
ik weet niet wat je er mee moet maar erg veel staat er niet op
ik zou hem opnieuw tekenen
Als je de tekeningen opschaald naar 1:1 is hij niet 100% zuiver er zitten afrondingsfouten in
De tekening is inderdaad niet 100% opgezet.
Bedankt voor de info.
is er ergens een snelle methode om de volledige tekening naar 1:1 te zetten?
Citaat van: jaakfranssen@gmail.com op vr 28 05 2021, 11:49:59
is er ergens een snelle methode om de volledige tekening naar 1:1 te zetten?
Niet in dit geval omdat er op verschillende schalen getekend is.
Een betere export vragen aan degene wie de tekening heeft gemaakt is de oplossing die jouw het minste tijd kost.
Dat is een "Tekla structures" export.
Bijna zo verschrikkelijk als stabicad exports.
Dat is altijd een hele kluif om iets mee te doen. Een betere export is vrees ik niet mogelijk, dus dan is het even op de tanden bijten en redden wat er te redden valt.
Persoonlijk verschaal ik dan (stukken van) de tekening met het SCALE commando, gebruik makend van de optie REFERENCE.
Maar netjes krijg je dat nooit jammer genoeg.
Wat wil je met de tekening doen?
voor een paar kleine zaken kan je natuurlijk ook even een dimstyle aanmaken met een verschaling
en gewoon in die rommel werken