Momenteel ben ik bezig met een zeer grote tekening (lay-out van een volledige fabriek), met enorm veel lijnen, circels op verschillende layers en met tal van verschillende kleuren en lijntypes. De tekening is momenteel 60mb groot. Als ik entiteiten wil bijtekenen komt de crosshair achter, beweegt niet vloeiend, schokkend effect. Iemand een idee hoe dit opgelost kan worden. Onderstaande de gegevens van software en hardware:
Autocad LT2018 1.2
My OS is Windows 10Pro
Processor: Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1535M v5 @ 2.90GHz
Installed RAM: 32GB
System type: 64-bit operating system, x64-based processor
Graphic card: NVIDIA Quadro M400M
Ik kan spijtig genoeg de tekening niet delen aangezien er heel wat vertrouwelijke info op staat.
Alvast bedankt voor de hulp
Steven
Ik heb dit in het verleden ook gehad was, vlgs mij was toen een oplossing om af en toe zoom extents te gebruiken.
Vraag me niet waarom maar het werkte voor mij.
Enkele andere opties
https://cadcompany.nl/blog/haperend-kruisdraad-in-autocad/
ik zou eens op zoek gaan naar de reden waarom je tekening zo groot is
en kijken of je dat niet anders kan oplossen.
Staat DYNMODE off?
Als je layers freezed ipv uit zet, wordt er geen rekening meer mee gehouden, dus dat zou je tekening wat vlotter moeten maken.
Als ik zo'n tekeningen heb is dat meestal omdat het er zijn die ik ontvang van mensen die dwg's gemaakt hebben met ****-programma's die verschrikkelijk rotte omzettingen doen.
Vaak zijn dat dat arceringen die niet als arcering gemaakt worden, maar als ontelbare streepjes of puntjes.
Een audit, purge en overkill kunnen als eens zorgen voor verkleining.
Als dat niet voldoende is kan je overwegen om dat bestand te gaan opsplitsen in verschillende bestanden en te werken met XREF.
Een keer goed purgen kan ook helpen. Zijn er missende shx of ttf (fonts) gebruikt?
Beste replyers,
Onderstaande een update van de reeds geteste cases
*Zoom extend blijkt geen oplossing te zijn voor mijn probleem
*Layers freezed zetten zou kunnen, enige nadeel, dan zijn ze niet meer zichtbaar
*Van XREF heb ik geen kennis, zal mij hier eens in verdiepen
*Heb DYNMODE op off gezet, hierdoor blijkt er wat verbetering te zijn.
Ik zal nu eens proberen uit te zoeken of er wat gaande is met de grafische kaart (driver update etc...)
Zal ook eens een update uitvoeren van mijn autocadversie, is nu Autocad 2018LT 1.2
Als er nog ideeën zijn , laat maar komen....
Alvast bedankt
Steven
Citaat van: vbrsteven op wo 24 03 2021, 11:26:44
...
*Layers freezed zetten zou kunnen, enige nadeel, dan zijn ze niet meer zichtbaar
...
Natuurlijk alleen de layers die je uit hebt staan met het "lampje", alleen die op freeze zetten.
weet je al waarom je tekening zo groot is?
(veel lijnen zijn geen verklaring tenzij je het echt over 1.000.000 entiteiten hebt of iets dergelijks)
tekening opschonen
alles aan zetten
purge all
zorgen dat alle in beeld is met zoom ext
dan delete all - alles deselecteren met een window en dan op enter drukken verwijderd bijvoorbeeld lege text
opslaan
tekening opnieuw openen