Hey allemaal,
telkens ik een opgeslagen tekening open, en ik een laag wil selecteren in mijn layer pulldown menu zodat ik hiermee kan tekenen, moet ik steeds weer: eerst mijn layer properties manager openen > Xref selecteren > Invert filter aanklikken.
Als ik één tekening per dag bewerk, kan ike rm ee leven deze handeling steeds uit te voeren, maar ik heb soms 10 tot 20 tekeningen waar ik in werk, en dan gaat het enorm frusteren.
Ik ben er vrij zeker van dat hier iets aan te doen is, maar ik weer absoluut niet hoe (als is het waarschijnlijk een variable op 0 zetten of zo).
Hopelijk weten jullie wat ik bedoel en kan je me helpen.
Alvast bedankt
Thomas
thomas, waarschijnlijk maak je gebruik van Filters in je layermanager.
open de layermanager, en links zie je FILTER
(als je hier een Xref aanklikt, krijg je enkel je xref-layers te zien.... OOK als je nu layermanager sluit & in je layer drop-down menu zoekt, zie je enkel de xref layers.
klik dus in dit filter-venster op ALL (vanboven) en sluit nu de layermanager :)
hopelijk is het nu opgelost
jo.
Blijkbaar staat bij jou een vinkje staat voor de optie Apply layer filter to layer toolbar. Deze is te vinden via het knopje settings onder in de Layer Properties Manager.
Deze optie zorgt er voor dat een gekozen layerfilter in de Layer Manager ook in het pulldown menu wordt toegepast.
Als je dit vinkje uitzet zul je altijd alle lagen zien in het pulldown menu.
Bovenstaande instelling wordt niet per tekening opgeslagen maar in autocad zelf onthouden. Één keer aanpassen is dus genoeg.
Je kunt er ook voor kiezen om in de layermanager een filter te kiezen waar de door jouw gezochte laag wél in zit. Logischer wijs niet in de groep met xref-lagen, maar wel altijd in de groep All.
Reimer
Reimer zijn oplossing werkt het beste :vreegoe: :o
Jammer dat ik nog steeds opstart met mijn Xref-lagen ook in mijn layer-pulldown menu, maar momenteel toch al een stuk minder frustraties :-)
Allebei bedankt voor de reactie.
Thomas