Hallo,
Ik ben nieuw met AutoCAD, dus ik heb vrij simpele vragen :P
Ik heb een tekening gemaakt in Model, mijn vraag is : Hoe maak ik een viewport ?
Zodat ik dus kan kijken hoe mijn afdruk wordt.
En hoe maak ik een Legenda ?
Dus: Ik heb een tekening gemaakt, en ik wil nu die tekening op een vel gaan zetten met stempel en legenda.
Als iemand een simpele oplossing heeft hoor ik dat graag.
Alvast bedankt,
Ludo
he ludo
je moet even naar layout gaan daarna moet je met de rechter muisknop op 1 van de draw icons drukken en dan staat daar een lijst met daar tussen vieuwports :wink:
Citaat van: Ludo op di 18 11 2008, 10:05:36
Hallo,
Ik ben nieuw met AutoCAD, dus ik heb vrij simpele vragen :P
Ik heb een tekening gemaakt in Model, mijn vraag is : Hoe maak ik een viewport ?
Zodat ik dus kan kijken hoe mijn afdruk wordt.
En hoe maak ik een Legenda ?
Dus: Ik heb een tekening gemaakt, en ik wil nu die tekening op een vel gaan zetten met stempel en legenda.
Als iemand een simpele oplossing heeft hoor ik dat graag.
Alvast bedankt,
Ludo
Ludo,
vermeld bij zulke vragen even je autocad-versie.
nu je getekend hebt in modelspace, moet je je "print" klaarmaken, dit noemt paperspace. ( nu teken je werkelijk op je papier, ipv in een virtuele ruimte.)
doe dit door onderaan op het tabblad "layout" te drukken (naast "model")
of je typt
Tilemode <enter>
0 <enter>
hier kan je (best eerst!) je printer & bladformaat toekennen, een kader tekenen, je zichten vanuit modelspace maken, je legende aanmaken, en indien nodig je printinstellingen (pendiktes) aanpassen, ,...en uiteindelijk printen.
een "zicht vanuit modelspace" is een
viewport met een toegekende schaal.
dit maak je door dit te typen:
_-vports <enter>
teken nu een rechthoek op je blad.
als je in deze rechthoek dubbelklikt, zit je terug in modelspace & kan je zoemen/pannen tot je het goeie zicht hebt.
dubbelklik even buiten de rechthoek & je zit opnieuw in paperspace.
selecteer de rechthoek & bij properties zie je je schaal (kan je best manueel forceren naar 1/100 of de schaal dat je wenst)
experimenteer maar wat ;)
Ik teken met AutoCAD 2007
Bedankt voor de uitleg zover.
Ik heb nu een kader getekend, en heb de papier instellingen goed gezet.
Ik heb mijn tekening nu op de juiste grootte in het kader, maar hoe zet ik een legenda of een stempel erin ?
Ik weet namelijk niet welke tools ik hiervoor moet gebruiken, en waar die zich bevinden.
Het is nog allemaal lastig omdat ik het programma nog niet zo heel goed ken.
Ik heb trouwens de tekening wel gezoemd, maar wat voor een schaal heeft mijn tekening nu dan ? als ik de papier instellingen op A3 gezet heb, en bij afdruk voorbeeld zie ik de tekening in de juiste grootte.
Hoe zie ik welke schaal het is ? en hoe kan ik de schaal aanpassen ?
Alvast bedankt,
Groet, Ludo
Een legende moet je zelf aanmaken, of je zou moeten gebruik maken van externe applacaties.
Dit zal voor jou ook nuttig zijn denk ik:
http://www.cadsite.be/tips/CADmodel-paper.php
Ik heb het gelezen, maar ik kan de buttons niet vinden...
naja, met een legenda tekenen, hoe wordt dat gedaan ?
Maak je dan een nieuwe layer of iets aan ? waar je bijv met rectangles werkt waar je viewports inmaakt ?
Dan is dus mijn vraag: Hoe maak je dan een nieuwe layer ? en kan je die dan los van de rest bewegen en op de juiste plaats neerzetten in de paper space ? zonder dat je de rest van de tekening meesleept ?
Dat je die eerst tekent in model, en daarna in de paper space op de plaats neerzet waar je hem wilt hebben ?
ALvast bedankt,
Ludo
Beste Ludo,
Sorry dat ik het zeg, maar ik denk dat het tijd word voor jouw om een basis cursus AutoCAD te volgen.
De vragen die jij nu stelt worden redelijkerwijs allemaal behandeld in een cursus.
Succes!
Richard
Citaat van: hulpje op wo 19 11 2008, 10:56:04
Beste Ludo,
Sorry dat ik het zeg, maar ik denk dat het tijd word voor jouw om een basis cursus AutoCAD te volgen.
De vragen die jij nu stelt worden redelijkerwijs allemaal behandeld in een cursus.
Succes!
Richard
Ludo, ook ik dien me aan te sluiten met Hulpje, een beeld vertelt soms meer dan duizend woorden en in dergelijke cursus zal je zo merken dat het veel duidelijker worden wanneer het je visueel uitgelegd wordt.. Je kan natuurlijk ook in je vriendenkring op zoek gaan naar iemand die je snel-snel wat basisuitleg verschaft aan zijn/haar PC met AutoCad..
Je blijft uiteraard meer dan welkom op het forum, maar sommige basis-handelingen zijn echt onontbeerlijk...
groeten,
Manu
Hallo,
Ik krijg autoCAD tekenen op school als een vak.. Maar ik ben nu op stage bezig met AutoCAD, en ik loop nog af en toe tegen dingen aan, maar heb dus op dit moment geen begeleiding via school, dit gaat verder als ik klaar ben met mijn stage. Het is allemaal een beetje dom geregeld via school maarja...
Ik begin een aantal dingen wel door te krijgen, maar vaak is het dat je net eventjes een handeling moet weten voordat je verder kan.
Ik ben daarom ook nu voor mezelf bezig met AutoCAD, ik heb ook het boek voor autoCAD 2007 , maar vaak werkt het wat fijner om je vragen direct aan iemand te stellen die er verstand van heeft.
Bedankt zover voor de uitleg
Ludo
Beste Ludo,
Is er niemand op je stage werkplek die je verder kan helpen?
Jammer genoeg is er hier niemand die AutoCAD kent,
Ze maken hier gebruik van een programma dat lijkt op autoCAD, een of ander B programma.
Dus erg genoeg kan niemand me verder helpen op mijn stage plek. ik ga wel komende week een afspraak maken met een docent die gespecialiseerd is in geautomatiseerd tekenen met AutoCAD , helixCAD etc.
Ik hoop dat hij mij de basis funcites bij kan spijkeren.
Het is vaak zo dat ik veel dingen wel weet, of door heb. Maar vaak neit verder kom door een klein simpel weetje, en dat is heel erg vervelend om zo verder te werken.
Maar ik zal proberen geen nutteloze vragen meer te stellen op dit forum, als ik ergens echt niet uitkom zal ik gerichte vragen stellen.
Ik hoop zo snel mogelijk wat meer kennis te hebben van het programma, ik denk dat dit forum erg handig is als ik wat meer gevorderd ben met AutoCAD, bedankt voor de hulp zover
Ludo
@ludo kijk hier eens voor het aanmaken van een stempel
http://www.cadsite.be/cursus/les_2/Les02.php
je schrijft dat je vastloopt tijdens het proberen.
beschrijf in het vervolg waar je dan niet uitkomt of wat je wilt bereiken.
99% van de stempel en het legenda is lijntjes en tekst vandaar bovenstaande antwoorden
Hallo,
Ik zal het probleem voortaan beter omschrijven.
Het is dus alleen een block aanmaken , die je dan altijd kan invoegen.
Het ging me vooral fout bij het samenvoegen van de dingen .
Ik zal eens wat gaan stoeien met een stempel e.d.
't Komt erop aan het allemaal niet te moeilijk te willen maken en niet op te geven. 8)
Beste Ludo,
Misschien heb je wat aan onze online basiscursus CAD. http://www.ideoma.nl/cadbasis.htm (http://www.ideoma.nl/cadbasis.htm)
Ik weet niet of jullie zo'n verwijzing hier te commercieel vinden, zo ja, verwijder deze tip dan maar.
Zolang de links effectief nuttig kunnen zijn voor de vraagsteller zijn ook commerciële links toegelaten.
cadsite.be is een site waar we niet met een vergrootglas keuren. Zolang iets opbouwend is kan het. :wink: