Het blijft een gevoelig onderwerp waarmee we moeilijk naar buiten komen, maar sta me toe even te citeren. Ik zit nog niet zo lang in het vak als tekenaar ; de promotie van atelier naar tekenbureau mogen maken weet je wel ...; Hoewel er af en toe al es op autocad getekend wordt (2D) is en blijft het de hoofdzaak om te tekenen met het programma "TEKLA-STRUCTURES" een 3D tekenpakket voor de staal en betonbouw. Nu ik sinds nieuwjaar de overstap maakte wilde ik wat onderhandelen over een aangepast loon. Ik werd uitgenodigd voor een gesprek en naar mijn verbazing stelde men mij geen loon voor maar vroeg men mij om zelf een loon voor te stellen. Dat verraste mij en eigenlijk stond ik even met m'n mond vol tanden. Plots moest ik een maandloon uitspreken, zeg maar uit de mouw schudden want ik had en heb er niet meteen zicht op wat de loonbarema's zijn. Ik dacht aan 2200â,¬ maar hield rekening dat mijn wat zou 'afromen'. Daarom stelde ik een brutto loon van 2500â,¬ voor. En nogmaals tot mijn verbazing moest men niet eens nadenken. Dit voorstel werd meteen goedgekeurd. Geen discussie. Vreemd en nu zit ik er wat mee. Ik ben best tevreden maar hun reactie geeft me het idee dat ik te weining heb gevraagd. Vooral doordat men niet eens moest nadenken.
Kan er mij iemand helpen? Wat zijn de reële lonen voor tekenaar, zeg maar op datum van oktober 2007?? Ik ben 38jaar, ik werk sinds 5 jaar in het bedrijf en sinds nieuwjaar dus op het tekenbureau. Als basisdiploma heb ik secundair technisch onderwijs.
Wie liever niet openbaar op het net reageert kan gerust mailen.
Beste dank ! Bart
Beste,
Bekijk ook eens http://www.cadsite.be/smf/index.php/topic,894.0.html (http://www.cadsite.be/smf/index.php/topic,894.0.html)
Mvg
Kenny
Idd ik merkte deze link al es op. Via doorklikken komt men o.a. terecht op een site van het Sociaal Fonds van het ANPCB waar ik via 2a loonschaal I en 2b loonschaal II vier categorieën vind. Maar de link van deze categorieën en de gegevens mijn loonfiche ontbreekt me. Het enige wat ik daarop vind is m'n barema en m'n klasse (trap 5). Kan er mij iemand verder helpen of mij een link doorspelen waar ik vb. via het invoeren van een barema de minimum lonen per klasse kan terugvinden? Of via wat gegevens (lonen?) mij een idee kan vormen waar ik mij citueer?
Het gaat mij hier idd over brutto lonen, want ook ik ben er van overtuigd dat de netto bepaald wordt door de gezinssituatie. En in mijn geval is dat fiscaal 3 kinderen ten laste.
Beste dank! Bart
Bart,
Leg je oor te luister bij je collega-tekenaars, dat geeft je tenminste al een indruk wat de loonsbepalingen binnen je bedrijf zijn..
Goeie tekenaars zijn sowieso niet makkelijk te vinden op de markt want het is niet iets waarvoor je een opleiding kan volgen...Begrijp me niet verkeerd,
uiteraard kan je een opleiding volgen voor eender welk tekenpakket, maar écht tekenwerk vereist een degelijk technisch inzicht in de materie die je moet tekenen
en je dient ook een zekere passie voor tekenen te hebben..
Kortom, het aanbod weegt lang niet op tegen de vraag aan tekenaars..(vandaar de term 'knelpuntberoep')
Tel daarbij op dat je het bedrijf goed kent (en vice versa) en je reeds van een leeftijd bent waarop je serieus genomen wordt.. dan klopt het volgens mij dat je
iets meer had kunnen vragen... misschien bij een eerstvolgende evaluatie?
succes!
groeten,
Manu